Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies

Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima

okładka

Możesz wychowywać

Stanisław Sławiński

Wydanie 1
Rok wydania 2019
Książka posiada imprimatur
ISBN 9788389282767
Format 12,5x19,5 cm
Ilość stron 186
Wydawnictwo Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima
Oprawa miękka

24,15 21,74 zł

(20,70 + VAT)

-10%

Oszczędzasz 2,41 zł

Przeczytaj fragment

Książka Możesz wychowywać to zielone światło dla …

Książka Możesz wychowywać to zielone światło dla rodziców i nauczycieli, którzy niejednokrotnie czują się bezradni w swoich wychowawczych działaniach (wahają się pomiędzy partnerskim a tradycyjnym modelem wychowania albo – co gorsza – już sobie odpuścili i unikają kontaktów z dzieckiem, by nie przeżywać frustracji).
Autor (pedagog, ale przede wszystkim ojciec i dziadek) mówi o istocie i celu wychowania, o partnerstwie i władzy rodzicielskiej, o roli kar i nagród…, a także o momencie, w którym powinny kończyć się kompetencje decyzyjne rodziców – wyjaśnia, wspiera i zachęca do podjęcia wychowawczej misji, która może być dobra i owocna, a co najważniejsze, jest dla każdego w zasięgu jego możliwości.
W realnym życiu istotą naszych działań wychowawczych jest pobudzanie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka poprzez decydowanie (co ma robić, co może, czego mu nie wolno) oraz bycie z nim w dialogu (słuchanie go oraz objaśnianie – co, jak i dlaczego?). Dzięki władzy wychowawczej dziecko ma wyznaczane granice i jest mobilizowane do działania (pozbieraj klocki, odrabiaj lekcje, zaopiekuj się siostrą), a poprzez dialog z dorosłym pogłębia swoje rozumienie świata, w którym żyje.

Przedmowa; W jakim świecie wychowujemy nasze dzieci?; O wychowaniu; O dialogu; O władzy; O posłuszeństwie; O motywowaniu i dyscyplinowaniu; O samodzielności; O samowychowaniu; O grupach rówieśniczych; O wychowaniu i płci dziecka; O wychowaniu w szkole; O polskim wychowaniu

przejdź do strony autora
Stanisław Sławiński

Stanisław Sławiński jest żonaty, ma troje dorosłych dzieci i dziesięcioro wnuków. Ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Stopień naukowy doktora uzyskał na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej ATK w Warszawie. Przez wiele lat pracował jako pedagog w poradnictwie rodzinnym i jako nauczyciel w Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie. Wykładał na Uniwersytecie Jagiellońskim …