Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies

Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima

Cytat na dziś
Konflikty psychiczne okładka

Każdy z nas ma jakiś idealny obraz samego siebie i każdy z nas stwierdza nieustannie, że nie dorasta do tego obrazu. Tkwi w nas konflikt między tym, kim chcielibyśmy być, a tym, kim jesteśmy, czego doświadczamy.

Karol Meissner OSB
Zobacz książkę

Ilustrowany Słownik Języka Polskiego

W ramce znajdują się słowa z języka polskiego, których znaczenie powoli zanika. Mało kto rozumie dziś, co one oznaczają.
Warto je uratować przed całkowitym zanikiem („wyginięciem”)!

Abyśmy nie utracili wszystkich dawnych słów, uczniowie klas VIa i VIb, chcąc ocalić je przed zapomnieniem, stworzyli mini słownik wyrazów, których sens już nie zawsze potrafimy określić.
Zapraszamy do wędrówki w przeszłość i ponowne odkrycie znaczeń niektórych mało znanych już słów.

więcej

Zestaw Czytadła

Szukasz prezentu na Święta? Nie masz czasu i możliwości wyjścia z domu?
Zapraszamy do zakupu naszych specjalnych pakietów świątecznych w atrakcyjnych cenach.

więcej

Warto Pokochać Teściową

Do kogo kierowane jest tytułowe zalecenie: Warto pokochać teściową? Mówiąc krótko, do obu stron relacji młodzi a rodzice-teściowie. Książka ważna zarówno dla narzeczonych czy małżonków, jak i rodziców, którzy niedługo wystąpią w roli teściów albo już nimi są.
Kiedy jako narzeczeni słuchaliśmy wykładów (nie tylko dowcipów) Jacka Pulikowskiego na temat roli teściów w życiu małżeństwa, znacząco wpłynęły one na nasze postrzeganie i kształtowanie tych jakże delikatnych relacji rodzinnych.

Gdy 18 lat temu ukazało się ich książkowe wydanie, tym bardziej mogliśmy zastosować niektóre pomysły autora. Wydawało się, że nowa książka na ten sam temat niczym nas już nie zaskoczy – znamy ją z życiowej praktyki. Ku naszemu zdziwieniu, ale też radości, okazało się, że ona rosła razem z nami i naszymi dziećmi. Pojawiły się w niej treści pasujące jak ulał do naszej obecnej sytuacji. Teraz, kiedy sami powoli szykujemy się do nowej roli – bycia teściami – znajdujemy wiele podpowiedzi, jak postępować wobec dorastających dzieci i ich sympatii. Mamy nadzieję, że ta wiedza uchroni nas przed staniem się głównymi bohaterami niewybrednych dowcipów o teściowych.

Jagoda i Łukasz
Wydawcy

więcej

Tajemnica Rodzinna

Na ten jakże trudny dla nas wszystkich czas mamy nową powieść Joanny Hacz: TAJEMNICA RODZINNA. Niewątpliwie dostarcza ona wielu wrażeń (odtrutka na ciężkie chwile?). Przede wszystkim jest typowym wyciskaczem łez - łez napływających się do oczu w momentach miłosnych perypetii i zmagań bohaterów. Pikanterii dodaje ich "bogata" przeszłość.

Dreszczyku emocji dokłada przewijający się gdzieś pomiędzy wierszami cień tytułowej tajemnicy. Wręcz detektywistyczne próby jej rozwikłania wzmagają atmosferę napięcia i oczekiwania, budząc wyrazy naszej sympatii dla bohaterów. Nic tylko czytać, by móc się - choć na chwilę - zapomnieć 🙂

więcej

Trzecia Wiadomość (Bardzo Długa)

Moja trzecia wiadomość. Oto jest treść mojej trzeciej wiadomości i może ona być dość długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa i może ona być długa …

więcej

Dlaczego Czystość?

Czyżby nowa książka Jacka Pulikowskiego: Dlaczego czystość? była promocją dofinansowanego ze środków unijnych programu Czyste Powietrze? Chyba raczej nie, chociaż wrażenie niedokończonego tytułu daje miejsce na różne dywagacje. Można by tytułowe pytanie: Dlaczego czystość… – dokończyć: … jest wartością? Autor w niepodważalny sposób dowodzi, że czystość jest wartością warunkującą prawdziwe (nie namiastkowe) szczęście człowieka. Wobec powyższego nasuwają się jeszcze inne pytania: dlaczego czystość nie jest w modzie? Dlaczego nie budzi naszych największych tęsknot, a tylko poczucie zawstydzenia, skrępowania?

więcej

Druga Wiadomość

moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość i jaj treść. moja druga wiadomość …

więcej

Pierwsza Wiadomość

moja pierwsza wiadomość

więcej

Evangelii Gaudium

Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza. W tej adhortacji pragnę zwrócić się do wiernych chrześcijan, aby zaprosić ich do rozpoczęcia nowego etapu ewangelizacji, naznaczony ową radością i wskazać drogi dla Kościoła w najbliższych latach.

więcej