Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies

Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima

okładka

Bożonarodzeniowa historia

Joanna Hacz

Wydanie 1
ISBN 9788389282736
Ilość stron 182
Wydawnictwo Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima
Oprawa miękka

24,57 10,00 zł

(9,52 + VAT)

Bożonarodzeniowa promocja

Oszczędzasz 14,57 zł

Przeczytaj fragment

„Bożonarodzeniowa historia” to ciepła, pełna radości i …

„Bożonarodzeniowa historia” to ciepła, pełna radości i optymizmu opowieść o czwórce młodych ludzi, których losy splatają się ze sobą nierozerwalnie. Każde z nich żyje w swoim bezpiecznym, poukładanym świecie i nawet nie podejrzewa, że w przeciągu dwóch tygodni ich dotychczasowa egzystencja może ulec całkowitej przemianie. A wszystko zaczyna się niewinnie – od błahego, ale jakże brzemiennego w skutki wydarzenia.
Pewnego dnia w biurze brata Julki pojawia się sympatyczna nieznajoma – Agnieszka. Dziewczyna pośredniczy w przekazaniu życzeń świątecznych. Do kartki zostaje dołączona prośba o wsparcie dla ośrodka pomocy społecznej. Spotkanie wywraca do góry nogami całe życie prezesa Czarneckiego. Mężczyzna nie potrafi zapomnieć o uroczej interesantce i bezskutecznie usiłuje ją odnaleźć. Julka z kolei spotyka gburowatego Kojota – Piotrka. Chłopak na pierwszy rzut oka zdaje się całkowicie ignorować jej obecność, lecz w rzeczywistości z sobie tylko właściwym wdziękiem mrukliwego i nieśmiałego amanta czyni liczne podchody, aby zdobyć jej wzajemność...
Powieść (nie tylko dla młodzieży!) swoim przesłaniem nawiązuje do „Opowieści wigilijnej” Dickensa. I podobnie jak zlodowaciałe serce Scrooge'a tuż przed świętami zostaje roztopione, tak w „Bożonarodzeniowej historii” w sercu egoistycznego bohatera rodzi się Bóg.