Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies

Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima

okładka

Łaska bazuje na naturze

Tomasz Alexiewicz OP, Nikodem Brzózy OP

Rok wydania 2003
Książka posiada imprimatur
ISBN 8389282062
Format 14,5x20,5 cm;
Ilość stron 121
Wydawnictwo Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima
Oprawa miękka

20,95 5,00 zł

(4,76 + VAT)
Premiera 24.03

książki za 5 zł

Oszczędzasz 15,95 zł

Autorzy pomagają znaleźć odpowiedzi na istotne pytania …

Autorzy pomagają znaleźć odpowiedzi na istotne pytania dotyczące miejsca w życiu, realizacji powołania, otwartości na bliźnich poprzez zwykłe zajęcia traktowane jako służba, a więc praktyka miłości. Wskazują podstawy do prowadzenia „zwykłego” życia chrześcijańskiego, bez zazdrości. Książka obala mity jakie tworzymy i ukazuje "zdrowy obraz" człowieka - dziecka a później dziedzica Bożego.

o. Tomasz Alexiewicz - 1. Kim jestem? Tożsamość i powołanie człowieka; 2. O szukaniu perły, czyli hierarchia wartości; 3. Wolność, czyli o podejmowaniu decyzji; 4. Nosisz zbawienie w plecaku; 5. Nie napinaj się, czyli o uświęceniu codzienności w życiu chrześcijańskim; 6. O powołaniu; 7. Nie bądź sroką, czyli o służbie w Piśmie św.
o. Nikodem Brzózy - 1. Służba jako dawanie siebie; 2. Miejsca służby.

przejdź do strony autora
Tomasz Alexiewicz OP

Tomasz Alexiewicz OP (1948-2016) urodził się w Poznaniu i tu skończył psychologię na UAM. W 1973 r. wstąpił do Zakonu Dominikanów. Po studiach w Krakowie i święceniach kapłańskich wrócił w r. 1980 do Poznania. Był tam duszpasterzem akademickim - założycielem i opiekunem charyzmatycznej Wspólnoty Jerozolima. W czasie stanu wojennego był …

przejdź do strony autora
Nikodem Brzózy OP

dominikanin, adiunkt w Zakładzie Filozofii Chrześcijańkiej na Wydziale Teologicznym UAM; duszpasterz wspólnot „Wiara i światło”. W latach 1997-99 był duszpasterzem „Jerozolimy” i wtedy razem z O. Tomaszem Alexiewiczem prowadził rekolekcje, z których konferencje dały początek książce pt.: „Łaska bazuje na naturze”.