Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies

Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima

okładka

Warto być ojcem

Najważniejsza kariera mężczyzny

Jacek Pulikowski

Wydanie 5
Rok wydania 2017
Książka posiada imprimatur
ISBN 9788389282521
Format 13x20 cm;
Ilość stron 284
Wydawnictwo Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima
Oprawa miękka

28,35 25,51 zł

(24,30 + VAT)

-10%

Oszczędzasz 2,84 zł

Fascynująca książka o roli męża i ojca …

Fascynująca książka o roli męża i ojca w rodzinie. Mądrość i odpowiedzialność, czułość i troskliwość to cechy prawdziwego mężczyzny. Współczesny ojciec często bywa zagubiony, szuka spełnienia w pracy zawodowej, wychowanie dzieci pozostawiając matce. Jednakże jest stworzony do tego, by być ojcem. Powinien chcieć zostać ojcem, uczynić ojcostwo główną częścią swojej kariery życiowej. Jest to lektura równie ciekawa dla mężczyzn jak i kobiet: żon i matek, a także dla narzeczonych.

SPIS TREŚCI: Męskość wobec kobiecości: Predyspozycje; Poczucie własnej wartości; Reagowanie; Oczekiwania; Męskość i ojcostwo: Literatura; Pojęcie "ojcostwo"; Funkcje ojca; Zakres odpowiedzialności; Cechy dobrego ojca; Sprawowanie władzy ojcowskiej: Pytania władzę ojca i męża w domu; Dlaczego właśnie mężczyzna ma sprawować władzę?; Zakres władzy męża; Podział władzy; Niezbywalne funkcje mężczyzny; Niektóre trudności w sprawowaniu władzy; Boży plan dla rodziny: Posłuszeństwo woli Bożej; Władza po Bożemu; O wychowaniu do posłuszeństwa; Zagubione ojcostwo: Czy ojcostwo jest zagubione?; Dlaczego ojcostwo jest zagubione?; Jak odbudować ojcostwo?; Co zrobić dziś, by poprawić swe ojcostwo?

przejdź do strony autora
Jacek Pulikowski

Jacek Pulikowski mąż, ojciec trojga dzieci, teść i dziadek, wykładowca na Politechnice Poznańskiej. Od ponad trzydziestu lat jest zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin. Prowadzi zajęcia na Studium Rodziny przy Wydziale Teologii UAM w Poznaniu oraz liczne kursy dla nauczycieli. Swoją wiedzą i doświadczeniem służy wielu małżeństwom w kryzysie, ale także …